Bee

ZADANIA WYCHOWAWCZO-OPIEKUŃCZO-DYDAKTYCZNE – SIERPIEŃ 2019

·  zabawy orientacyjno-ruchowe przy muzyce, zabawy ze śpiewem ,

w języku angielskim, z elementami logopedii, korekcyjne

·  zabawy ruchowe na placu zabaw i w lesie

·  przypominanie o  zasadach bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych i wodnych zachowania się podczas wycieczek, spacerów , z placu zabaw , poznanie charakterystycznych miejsc związanych z wakacyjnymi wyjazdami (jezioro, góry, morze) , poznanie możliwości korzystania z uroków lata, wakacji w mieście ,

·  rozpoznawanie , nazywanie i wyrażanie podstawowych uczuć , rozwijanie logicznego myślenia ( pogadanki, zagadki),ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej (wyszukiwanie brakujących elementów),kształtowanie umiejętności współpracy w zespole

·  dzielenie się własnymi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z wakacjami

·  doskonalenie umiejętności manualnych, odzwierciedlenie w formie plastycznej własnych spostrzeżeń i doświadczeń ( malowanie, rysowanie , lepienie z plasteliny, wycinanie )

·  rozwiązywanie zagadek muzycznych, słuchowych , obrazkowo-słownych związanych z porą roku

NOWE ZOO

Dnia 8 .08 jedziemy na wycieczkę do NOWEGO ZOO.

Dzieci mogą zabrać plecaki ze smakołykami i wodą niegazowaną. Prosimy nie dawać dzieciom cukierków oraz chipsów. Prosimy ubrać dzieci stosownie do pogody- czapki z daszkiem lud kapelusiki.

W razie dużego deszczu wycieczka zostanie odwołana.

W programie: zwiedzanie MINI ZOO, przejazd kolejką oraz pieszo po terenie zoo,  przerwa na drugie śniadanie, zabawy ruchowe. Powrót na obiad ok. godz.13.30

PIKNIK PRZEDSZKOLNY

Dnia 21 września (sobota) w godz. 11.30-14.30 zapraszamy dzieci z rodzicami i rodzeństwem na PIKNIK PRZEDSZKOLNY , który odbędzie się na terenie świetlicy w Zalasewie ul. Kórnicka .

Szczegółowy plan pikniku otrzymają państwo na pocztę mailową .

Aquanet/zmiana terminu

Wycieczka, ze względów organizacyjnych firmy AQUANET, odbędzie się w kwietniu 2020.

SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Zapraszamy dzieci NOWO PRZYJĘTE wraz z rodzicami na spotkania adaptacyjne do przedszkola

29 i 30 sierpnia w godzinach 14.30-16.30

TYDZIEŃ PSZCZÓŁEK

W dniach 26-30.08 obchodzimy w przedszkolu DNI PSZCZÓŁEK.

W poniedziałek 26.08 zapraszamy dzieci na BALIK PSZCZÓŁEK – prosimy w miarę możliwości przebrać dzieci.

Pozostałe zajęcia w tygodniu :  filmy edukacyjne z życia pszczół, zajęcia plastyczne i zabawy tematyczne, słuchanie bajek o pszczołach.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

Dnia 2 września na godz.17.00 zapraszam wszystkich rodziców na zebranie dotyczące organizacji pracy przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.

REKRUTACJA 2019/2020

W sprawie zapisania dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

proszę o kontakt telefoniczny 513 045 805

Harmonogram rekrutacji znajduje się w zakładce ORGANIZACJA PRACY- PLIKI DO POBRANIA.

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

Nasze Przedszkole w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział

w MIĘDZYNARODOWYCH PROJEKTACH EDUKACYJNYCH

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA w terminie wrzesień – grudzień 2018