Bee

Budynek przedszkola i plac zabaw

Budynek wraz z placem zabaw został zaprojektowany i zrealizowany zgodnie z wszelkimi normami jakie powinny zostać spełnione dla tego typu obiektów.

Budynek przedszkola to 380 m. kw. powierzchni użytkowej, na którą składają się :

Przedszkole posiada przy budynku wydzielony plac zabaw o powierzchni 670 m.kw. z zamontowanymi huśtawkami, zjeżdżalniami, piaskownicami, konikami, ścieżką zdrowia, drewnianym samochodem oraz domkiem zabaw. Na placu znajduje się także wydzielone miejsce do gier i zabaw z zamontowanymi bramkami. Rozmiary placu pozwalają na realizację spotkań integracyjnych z rodzicami, pokazy straży pożarnej, policji i innych ciekawych profesji. Na końcu placu zabaw znajduje się ogród warzywno-kwiatowy, w którym dzieci realizują swoje ogrodnicze pomysły.

Sale zajęć dziennych

W salach zajęć dziennych dzieci uczą się, bawią, spożywają posiłki i odpoczywają. Sale są wyposażone w sprzęt dydaktyczny umożliwiający osiągnięcie wymaganych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej celów edukacyjnych (książki, gry dydaktyczne, pomoce naukowe, tablice edukacyjne, sprzęt RTV, instrumenty muzyczne oraz sprzęt sportowy) a także niezbędne na tym etapie rozwoju dziecka zabawki. Oprócz standardowego wyposażenia sal przedszkole zostało wyposażone w sprzęt audio wizualny (rzutnik, TV, magnetowid) oraz nagłośnieniowy. Sale są przestronne i jasne, przez co nie wymagają dodatkowego doświetlania. Dzieci, które wymagają poobiedniego wypoczynku mają do dyspozycji specjalne leżaki.

Grupa I

Grupa II

Grupa III

Sala zajęć fakultatywnych

Sala zajęć fakultatywnych, to powierzchnia przeznaczona między innymi do realizacji zajęć fizycznych, logopedycznych, językowych, a także innych uzgodnionych z rodzicami. Wyposażenie meblowe zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Podstawowym wyposażeniem jest sprzęt sportowy, a także wyposażenie niezbędne do prowadzenia zajęć językowo – logopedycznych. Sala ta wykorzystywana jest także jako sala kinowa.

Łazienki dziecięce

Łazienki wyposażone są w toalety i umywalki o wielkości i posadowieniu odpowiadającym wysokości dziecka. Wszystkie pomieszczenia doświetlone są światłem dziennym. Na specjalnie do tego przygotowanej półce każde dziecko posiada swój kubek i szczoteczkę do mycia zębów. Każda łazienka wyposażona jest dodatkowo w prysznic i brodzik. Wszystko w żywych i barwnych kolorach

Szatnia

Szatnia, to przestronne pomieszczenie służące nie tylko do przebrania dziecka, ale to także miejsce, w którym rodzic może zobaczyć prace swojej pociechy, znaleźć informację dotyczącą zadań już zrealizowanych, planów na przyszłość, zobaczyć zdjęcia z wyjazdów lub imprez realizowanych na terenie przedszkola.

Ciągi komunikacyjne

Szerokie i dostosowane do potrzeb maluchów ciągi komunikacyjne cieszą oko kolorami i bogatym wzornictwem