Bee

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbywają się w czwartki

Jednym z warunków normalnego rozwoju i zdrowia człowieka jest jego prawidłowa postawa ciała. Kościec dziecka jest wrażliwy i giętki, stawy cechuje duża ruchomość, więzadła stawowe są słabe i rozciągliwe, słaba jest też muskulatura. W codziennym życiu rzadko zwracamy uwagę na to, jak kształtuje się organizm dziecka, robimy to często wtedy, gdy wady są już widoczne. Do najczęstszych wad postawy należą: plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa (skoliozy), płaskostopie oraz koślawość kolan.

Wszelkim wadom należy przeciwdziałać. Możemy z nimi walczyć i to bardzo skutecznie.

Jednym z podstawowych elementów wpływających na poprawę postawy ciała dzieci są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Zajęcia prowadzone są w miłej i przyjemnej atmosferze, w formie gier i zabaw, często przy muzyce. W lekcjach wykorzystywane są elementy tańca, kinezjologii, choreoterapii, bajkoterapii i inne. Ćwiczenia dostosowane są do wieku, sprawności ruchowej i potrzeby korekcji postawy ciała dziecka.

Dzieci uczą się:

Celem zajęć jest również rozładowanie napięcia psychofizycznego i mięśniowego dziecka oraz relaksacja.

Pozdrawiam serdecznie Natalia Włodarczyk- magister fizjoterapii